ШТО ТОРТА сонува да те сонувам ЗА ЖЕНИ

Автор: | 2018/08/23

Толкувањето на сонот AstroMeridiana

Што сонувате торта во сон?

Јаде торта - сон сон за успех во животот, ужива односи, нивната земја.

Сонував дека јадат торта - повеќе луксузни тоа е, толку повеќе е важно ќе биде настан што ги посетувате.

Сонува дека јаде торта - ако седат на диета, само сон одразува вашиот копнеж за "слатко".

Есен на преведувачи

Торта што соништата падне?

Што сон торта
Што значи тоа торта - Да се ​​биде шик партија.

лето на преведувачи

Торта што сонува лето?

Торта - За да ви го променат животот на подобро, е толкувањето на она што го сонувам ноќе.

Украина Сон на книги

Што сон торта според народното верување:

Торта - види - пазете се од жени - поврзани празник, оваа интерпретација на значењето на сонот на сонот.

Толкувањето на сонот на XXI век

Што сон торта во сон:

Торта - Според Хороскопи, види торта - пријатен задолженија, купување на тоа - во долгови да се добие подарок - пријатно изненадување, се пече на торта - на почетокот на случајот, од каде што треба да се напушти, восхитувам вкусна торта - добивка, успех, меѓусебна љубов . Ако една девојка .imeyuschey зетот сон свадбена торта на масата - нејзиниот брак одеднаш се вознемири.

пролетта на преведувачи

Торта што сонува пролет?

Торта - лекување на гостите во следните Expositor можете да дознаете она што сонот овој сон.

Францускиот Сон на книги

Што соништа и како да го протолкува сонот книга на торта?

Торта - Гледајќи торта во сон - среќен знак. Овој сон ќе претскажува добра среќа и се забавуваат.

голем сон книга

Што сон торта на Толкувањето на сонот:

Торта - пријатен задолженија; купи - долгови; добијат подарок - пријатно изненадување.

Толкувањето на сонот волшебничка Медеја

Што соништа и како да се интерпретираат торта?

Торта - (види колачи.)

кулинарски Сон на книги

Торта сон во сон, за што?

Торта - има вкусна торта во сон, изобилно покриени со крем, претскажува поканата да ја посети, каде што сите ќе се рафинирани: храната, и јавноста.

љубов Сон на книги

Торта сон, што значи тоа:

Торта - Ако сте имале торта, тогаш навистина треба да се сомневам во неговиот избран еден. Вие треба да ги формализираат своите односи во иднина може да се очекува среќен семеен живот, која ќе ви даде финансиска стабилност.

сон книга за торта
Библиски толкувањето на сонот Азар

на духовните извори торта што сон?

Торта - посетете забава Патувањето

Толкувањето на сонот Белата Mage Yu.Longo

Што сон сонувач торта во сон?

Торта - Таму во сон торта - во реалниот живот, да ви даде изглед на висока вредност, но на вистинската суштина на нештата плаќаат малку внимание, и често не се забележи. Ова е често причина за вашиот недостаток на разбирање на ситуацијата и да се создаде тешкотии. Шпорет сон торта - наскоро ќе мора да се справи со тешка и многу одговорна бизнис, кој ќе ги открие сите на вашите способности. Од тоа колку добро може да се справи со доверено афера, тоа ќе зависи од вашите понатамошни бизнис живот.

Толкувањето на сонот средни Хасе

Сон торта, што?

Торта - Земете - задоволство, профит, добивки; јадете - ќе биде на прием; донесе - ќе бараат љубов; рерна - покана за голема прослава.

езотерична Сон на книги

Торта толкување што сонот:

Торта - фурна, ако сте во ист ден, полагам одредена желба, тоа ќе дојде да помине. Види, купување на слаткиот живот, благосостојба. Тоа мора да се телесни задоволства, приврзан партнер во сексот.

Толкувањето на сонот на апостол Симон Зилот

Што сонува Торта на Толкувањето на сонот?

Торта - Среќен компанијата - добивате - задоволство, профит, добивки - јадете - ќе биде на рецепција - донесе - ќе бараат љубов - фурна - ќе бидат поканети на голема прослава

Соништата на патникот (T.Smirnova)

Вредноста на спиење од Автор:

Торта, слатки - мало богатство, мали задоволства, вклучувајќи ги и сексуалните.

Словенски сон книга

Торта имал сон, каде што:

Торта - е пари и задоволство. Венера.

Толкувањето на сонот домаќинки

Имав торта во толкувањето на сонот:

Торта - геј општеството.

Толкувањето на сонот Артемидор

Торта имаше толкување ноќен сон:

Имавте торта - торта Постојат сон од понеделникот ноќта - за пари. на ноќта од вторник, среда, четврток и петок - за престанок на работниот однос досадно и проблематично работа; во саботата навечер или недела - на гости.

Толкувањето на сонот E.Eriksona

Имав сон торта, толкување:

Она што го прави торта во сон - патување за посета, забава.

Толкувањето на сонот исцелител Akulina

Тортата беше - што значи да спиеш?

Имавте торта - ќе имате шик партија. Замислете дека ви се јаде огромна торта во друштво на пријатели.

Толкувањето на сонот на Катерина Велика

Имаше торта, што:

Торта - сонувате торта - ќе се обиде да го запали и прекрасен живот, твое ќе биде. Ако се пече на торта - ако неодамна сте го почнаа некои бизнис, тогаш фрлете: ова нешто може да ви донесе лоша среќа. Ви се јаде торта во сон - во реалноста Радио Глас на Турција-тука ќе се сретне со љубов. Млада жена сонува дека таа јаде торта - сон укажува на тоа дека оваа жена наскоро ќе се раздели од својот сакан.

English сон книга

Што сон торта во сон?

Што значи тоа во сон Торти и колачи - Овие производи постојат во различни форми и големини. Вредноста на торта зависи од она што значи тоа за вас во реалниот живот. Ако вообичаено се држат настрана од слатки, но во сонот тој јаде, тогаш можеби треба да си слатка охрабрување. Што сон: Ти си среќен да јадат роденденска торта со свеќи и придружник подароци, или богати торта со овошје, која е особено добар во зима кога врне снег надвор? Јаболко пита со крем - симбол на домашните удобност? вкусен оброк - или сирење торта беше? Што се обидуваат да јаде камен торта, на која може да се скршени заби или Бакнеж, светло и слатко, но тоа nesytnuyu? Вие погледнав низ прозорецот на екранот на прозорецот на слатки, но не може да ги постигне? Можеби се чувствувате дека животот ви се лишува од слатка.

Голем сон книга Фиби

Сонував и што значи тоа торта во сон?

Торта - ќе се најде во центарот на вниманието на забава. Замислете голем елегантно служи трпеза, во центарот на која стои огромен убава торта. Замислете она што изгледа како торта украсена како боја на крем рози на неа, или кои било други украси. Ве покануваме пријатели, седна на масата, се сече торта на парчиња и се стави секој во сад голем дел. Сите заедно, да пијат чај со торта, која е многу вкусна.

Руската сон книга

Торта имал сон, на ова:

Што значи тоа во сон торта - геј општеството; намали - да делат профити.

магичен сон книга

Имав сон торта - што значи тоа?

Тоа ќе биде интересно:   предвидување за тоа што исходот на нова Русија

Сонуваше грицкам вкусна торта - - мала загуба поради кражба, без вкус - залудна потрага по исчезнатите.

Што сон торта? Што значи тоа ако сонот на торта во сон?

Толкувањето на сонот торта
Толкување на сонот торта

Голема убава торта - на задоволство и задоволството на исходот од случаите, и лични и официјални.

Ако сонувате дека гледате свадбена торта - да бидат подготвени за неочекувани проблеми. Можно е дека бракот за кои се надевате така, нема да ви донесе очекуваната среќа.

Еден сон во кој ќе се занимава со изработка на торта - што значи дека вашиот живот не ги исполни вашите очекувања, туку затоа што се склони кон депресија и фрустрација.

Таму во сон вкусна торта, изобилно се опфатени со крем - ќе предвидува поканата да ја посети, каде што сите ќе се рафинирани: храната, и јавноста.

Ако сте имале торта - што навистина не треба да се сомнева во својот избран еден. Вие треба да ги формализираат своите односи во иднина може да се очекува среќен семеен живот, која ќе ви даде финансиска стабилност.

Торта - пријатен задолженија; купи - долгови; добијат подарок - пријатно изненадување.

Има печка или свадбена торта - исто така не е добар знак.

Видел во сон торта - тоа ви portends лесен живот.

Ако сте сонувале дека ќе се пече на торта - треба да се откаже од бизнисот почна, бидејќи тоа ќе донесе голема несреќа.

Празникот на вкусна торта во сон - да го сакаме или да се големи профити. Младата девојка на сон - предвидува пауза во односите со вашите омилени.

Да се ​​сонува на торта - пријатен задолженија, купување на тоа - во долгови да се добие подарок - пријатно изненадување, се пече на торта - на почетокот на случајот, од каде што треба да се напушти, восхитувам вкусна торта - добивка, успех, заемна љубов.

Ако една девојка има младоженецот, сон свадбена торта на масата - нејзиниот брак одеднаш се вознемири.

Постојат сон торта - во реалниот живот, да ви даде изглед на висока вредност, но на вистинската суштина на нештата плаќаат малку внимание, и често не се забележи. Ова е често причина за вашиот недостаток на разбирање на ситуацијата и да се создаде тешкотии.

Шпорет сон торта - наскоро ќе мора да се справи со тешка и многу одговорна бизнис, кој ќе ги открие сите на вашите способности. Од тоа колку добро може да се справи со доверено афера, тоа ќе зависи од вашите понатамошни бизнис живот.

Торта - веднаш да се разбере ситуацијата, во спротивно предметот ќе се сврти против вас.

Торта - Празник на сласта на животот! Кога нешто се завршени или се постигне тоа, потребно е да го прослават.

Торта - забава, забава.

Се пече на торта или бисквит - бесмислени расправии, апсурдни ситуации.

Постојат торта - за помирување и мир.

Луксузни торта во сон - тоа е одраз на вашата стравовите голем успех. Ако во овој случај не се чувствуваат гладни во својот сон побудување - сонот сугерира дека вашиот добро чувство има некои заслуги.

Палење свеќи украсување на торта - што е сенка на извршувањето на волја.

Добие торта - за успешно водење на работи и да се позитивни емоции; јаде торта - потребата да се намали калории; да се даде на торта со лице од спротивниот пол - на сексуално незадоволство.

Толкувањето на сонот родендени во септември, октомври, ноември, декември

Торта - да биде домот партија.

Толкувањето на сонот родендени во мај, јуни, јули, август

Торта - да се промени животот на подобро.

Толкувањето на сонот родендени во јануари, февруари, март, април

Торта - лекување на гостите.

Торта да се добие - задоволство, профит, добивки; јадете - ќе биде на прием; донесе - ќе бараат љубов; рерна - покана за голема прослава.

Торта - мало богатство, мали задоволства, вклучувајќи ги и сексуалните.

Да се ​​сонува торта - неволја.

Во сонот, да се да се пече на торта - ќе се осмелам некои сомнителни работа, и ќе е подобро да се откаже се додека не е доцна, во спротивно вашиот углед, ќе страдаат.

Ако сте сонувале дека сте биле ужива убава торта - во блиска иднина тоа ќе биде пријатна нема радост компанија.

Сонуваше дека сте биле на свадба, и служи торта - знаете, вашиот брачната среќа е во прашање.

Торта, како и повеќето слатко - симболизира вашата негрижа во поглед на сексуални односи и желбата да се добие максимална задоволство без да се грижиш за последиците.

Ако поради некоја причина не биле во можност да ги вкусите торта - тоа значи дека вашиот кориснички став кон животот се соочи со ситуација каде што е потребно да се направи нешто за другите.

Гледајќи торта во сон - среќен знак. Овој сон ветува успех и уживање.

Торта види - пазете се од жени - поврзани одмор.

Кој пече торта во вашиот сон? Што е торта? Корисни морков торта, чоколадна торта или superkaloriyny светлина воздушеста торта? - го утврдува креативни или практичен придонес или на друго лице е подготвен да се направи во секој случај.

Во сонот, некој што пече торта или готви себе торта за некој? - тоа ја изразува својата загриженост за човекот и желбата да ги изразат своите чувства за него. Таквиот сон може да биде израз на неисполнети желби, и сакате да се јаде торта и да го исклучувам, т.е. да се сфати на бескрајноста. Исто така, може да биде дека нешто прекрасно само зад аголот, па во сон правиш конечниот допир!

Постојат торта - среќа. Чудно е доволно, но ако една жена сонува дека таа е јадење свадбена торта - тоа значи дека периодот на неуспеси се случи во нејзиниот живот.

Торта рерна - ако сте во ист ден, полагам одредена желба, тоа ќе дојде да помине.

Види, купи - сладок живот, благосостојба.

Таму - за телесни задоволства, приврзан партнер во сексот.

Торта на Толкувањето на сонот - претскажува дека сè ќе биде повлечен едноставно и лесно.

Што сон торта, торта ЈИЕ во сон, сонував дека

Што сон торта
Толкувањето на сонот торта

Торта - симбол не само на радост и забава, но врската меѓу луѓето. Конфекција во сон - е олицетворение на минатото и иднината задоволства. Ако се погледне во сон книга, торта portends нешто инспиративно и светли. Со цел да се добие точна интерпретација на визија, потребно е да се сеќава на него во детали.

Изгледаше како производ

торта со јагоди
Бери торта

Појавата на деликатес е од голема важност во толкувањето. Производот е украсен со црвени и многу сочни плодови, тоа му дава сонот на љубовта и еротски значење. Сон предвиде позитивни промени во неговиот личен живот.

Тоа ќе биде интересно:   третман на бубрезите народни лекови ДОМА

Зошто сонот на торта голем? Овој сон ветувања за спиење задоволство и забава. Но, ако на тортата е толку голема што не се вклопува во кутија - тоа значи дека сонувач треба да ги ублажат своите апетит наоколу.

Убава вкусна торта претскажува минување, но радосен настан. Толку повеќе тоа е, толку повеќе позитивни емоции. Види голема торта со свеќи - многу успешен знак. Овој сон значи дека во реалноста ќе најдете голем број на достигнувања и победи. Оваа визија е често ветува радосен настан, кој ќе сакате да се забележи.

празникот на производот

Познати личности Тогаш и Сега
реклама
Фото галерија на познати личности, а потоа ...
Stanton Дејли
Прикажи Сега

Познати личности Тогаш и Сега
реклама
Фото галерија на познати личности, а потоа ...
Stanton Дејли
Прикажи Сега

јаде торта
Ако јадете торта

Ако сонот мораше да има вкусна торта - тоа значи дека може да се очекува измените на работа, можеби и зголемување на платите. Јадете конфекција на гала настан - голема љубов. го јадат дома - оваа визија симболизира вашата желба за среќен и просперитетен живот.

Ако сте сонувале да се лижат на лажица по оброкот - ова значи дека во блиска иднина, се очекува и радосната вест . Ако храната што ја остави трошки на чинија - тоа значи дека може да се очекува значаен настан.

Една млада девојка сон во кој таа мораше да го јадат, означува појавата на еден млад човек кој се грижи и нежни.

готвач деликатес

Зошто сонот на торта направени од вас лично? Како по правило, како соништа се зборува за чувствата и желбите на спиење. На пример, подготовката на чоколадна торта во сонот претставува срамежливост на сонувачот. Но, налудничав - што го симболизира ослободувањето од непотребни мисли.

Како да сонуваш Книга држави деликатес варен со лојални пријатели најавува на спиење важни настани. Печка со неговото семејство - многу добра понуда за работа, можеби и да се зголеми.

Ако вашиот асистент во подготовката на добрите беше човек - сон претскажува голема и чиста љубов.

купување на лекување

колачи на екранот
Многу колачи - позитивен знак

Еден сон во кој што си ја купил на конфекција, ветува просперитетна и среќен живот. Лош третман има сон во која мораше да застане во долга редица, и лекување на готови во право пред вас.

Ако сонувате сте имале да се види како некој купува настан - што го симболизира вашата желба да ги посети своите пријатели или роднини. Купи расипан производ - ова значи дека во блиска иднина ќе се чека за проблеми.

А визија во која мораше да се види голем број на добрите на полиците ветува мирен, полн со хармонија и среќа во животот.

Предвидување на Фројд и Медеја

Познати личности Тогаш и Сега
реклама
Фото галерија на познати личности, а потоа ...
Stanton Дејли
Прикажи Сега

Толкувањето на визија, која имаше торта таму и Медеја. Сибила вели дека ако се подготвува да се ожени со девојката имаше свадбена торта, и таа јадеше, а потоа нејзината свадба поради некоја причина не се случи.

Фројд тврди дека појавата на сон конфекција покажува дека сонувач безгрижно за неговиот живот, и тоа е време да се направи нешто за доброто на другите.

други толкувања

Конфекција, обично е добар знак, најавувајќи весела повод или добра вест. При толкување на сон не е излишно да се знае толкувањето на други сон книги.

свадбена торта
Ако сте јаделе свадбена торта

Според толкувањето на Милер, сон во кој тоа е потребно да се види на свежо печен производ е предвесник на профит. Осамена девојка, сон кој мораше да има свадбена торта ветувања неуспех и разочарување.

Сон Милер тврди дека за купување слатки вели несигурност и неизвесност за спиење.

Ако сте имале да се јаде расипана храна - тоа е знак дека не сте во состојба да се направи вистинска одлука во секој случај. Постои нов производ - чиста и интензивна љубов, понекогаш - за најдобрите договори. Како што вели сон книга, љубителите на торта сонував предвидува силни и целосно разбирање на односот.

Размислете за купување на лекување - за среќен живот и благосостојба; го јадат - во неочекуван материјална награда. Еден сон во кој сте имале производ печка, што значи дека може да се очекува триумф во блиска иднина.

Слатки се одраз на внатрешниот свет на сонот. На посветла визија, повесел и шарени моменти на чекање за вас во реалноста.

СОН ТОРТА ТОРТА сонуваат ШТО ДА SLEEP

Толкувањето на сонот торта
  • Постојат торта - среќа. Чудно е доволно, но ако една жена сонува дека таа е јадење свадбена торта, тоа значи дека периодот на неуспеси се случи во нејзиниот живот.

Толкувањето на сонот: Стариот француски сон книга

Толкувањето на сонот торта
  • Гледајќи торта во сон - среќен знак. Овој сон ти ветува среќа и се забавуваат.

Рускиот јазик луѓе во SShARegistriruysya на RusDate бесплатно. се воведе тука девојки од целиот поранешниот Советски Сојуз! 100track.orgSkryt реклами

Толкувањето на сонот торта
  • Голема убава торта - на задоволство и задоволството од исходот на случаи - и двете лични и официјални.

Што сон торта
  • Печка - ако сте во ист ден, полагам одредена желба, тоа ќе дојде да помине.
  • Види, купи - сладок живот, благосостојба.
  • Таму - за телесни задоволства, приврзан партнер во сексот.

Толкувањето на сонот торта
  • Постојат сон торта - во реалниот живот, да ви даде изглед на висока вредност, но на вистинската суштина на нештата плаќаат малку внимание, и често не се забележи. Ова е често причина за вашиот недостаток на разбирање на ситуацијата и да се создаде тешкотии. Шпорет сон торта - наскоро ќе мора да се справи со тешка и многу одговорна бизнис, кој ќе ги открие сите на вашите способности. Од тоа колку добро може да се справи со доверено афера, тоа ќе зависи од вашите понатамошни бизнис живот.

Толкувањето на сонот торта
  • Добие - задоволство, профит, добивки; јадете - ќе биде на прием; донесе - ќе бараат љубов; рерна - покана за голема прослава.

Толкувањето на сонот торта
  • Добие торта - за успешно водење на работи и да се позитивни емоции; Постојат торта - потребата да се намали калории; Да се ​​даде на торта со лице од спротивниот пол - на сексуално незадоволство.

СОНУВАТЕ ТОРТА ТОРТА ШТО сонот да се сонува - толкувањето на соништата

Толкување на соништата - имаше торта. Толкувањето на сонот сон торта

Толкувањето на сонот торта

Торта - не е само симбол на прославата и уживање, но исто така и симпатии меѓу луѓето. Ако во исто време во сон, и таму е торта, и познато лице, сонот поени за добрите односи меѓу луѓето. Ако еден човек - странец, таа наскоро ќе се пријатен познаник.

Дај некој торта - израз на благодарност, благодарност. Поголемиот дел да се направи торта како подарок - се заблагодари или маж се чувствува внатре благодарни емоции за сонувач.

Торта - симбол на сладост, радост и забава. Појавувајќи се во сон, тој го отелотворува минатото, иднината или можно задоволство, пишува сон книга. Многу колачи сонува на забава. Ако сте гледале во сон на многу мали идентични колачи, ќе имаат прекрасно време, полн со пријатни, а не тешки грижи.

Тоа ќе биде интересно:   RT за формирање на забен камен

Да се ​​сонува на торта - па уживајте во животот во сите негови полнота. Поблиските тоа е, толку побрзо ќе се проголта слатка виорот на задоволство. Тие се важни делови третира. Колку повеќе тие се видени, толку подобро.

Изгледаше како торта во сон

Појавата на тортата е дополнително толкување од клучните - што сон торта. Присуството на торта слатки плодови црвено палета даде спиење или еротската љубов белешки. Затоа sonnik торта како елемент на сон, исто така, може да се припише на просторот за љубов.

Зошто сонот на голема торта? Тој симболизира среќа, радост и среќа. Меѓутоа, ако торта не се вклопува во една кутија, тоа значи дека треба да ги ублажат вашиот апетит. Торта опкружен со слатки колачи или го означува почетокот на еден успешен период од животот. Судбината ќе уживаат на мали и големи успеси.

Ако сте имале убава торта, луксузен и апетитот, а неговиот дизајн не вклучува слатки плодови, а потоа во реалноста да биде некој пријатен настан, минливи, но причината позитивни емоции. Колку е поголем од големината на торта, уште една причина да слават. Тоа не е особено важно ако се јаде торта во сон или не.

Торта декорирана со свеќи - најмногу успешен. Во реалноста, сонувачот очекува случај дека тој сака да се забележи. Тоа може да има некои мали, лични победа или достигнување. Вреди да се обрне внимание на бројот на свеќи: често укажува на бројот на денови (понекогаш и недели), пред почетокот на пријатни настани.

Торта со свеќи исто така може да симболизира дека ќе стане причина за радосен настан во животот на некој близок. Издувам на свеќи - потоа се врати во тивка и мери живот, по период на насилни забава. Ако свеќа не може да се издувам веднаш - тоа е време да се фокусира на ден на ден задачи.

Што торта сте имале

Зошто сонот на чоколадна торта? За просперитет, благосостојба, зајакнување на семејни врски и љубовни врски. Ова е многу добар сон. Но, свадбена торта се појавува во сон само до проблеми. Постои настан - го означува почетокот на неуспешен животен век.

Наполеон торта симболизира успехот што сте го постигнале преку напорна работа. Ќе се заработени слава и богатство, па сега ги користат без ограничувања.

Торта со крем сон до позитивни промени во иднина. Како сон книга вели, многу важно крем боја. Ако кулинарски производ е покриена со бел крем, тоа значи дека ќе го остави зад себе своето минато и среќно се исполнат промени. Ако крем розова, тоа значи дека ќе најдете изненадување во романтични врски.

мед торта торта се појавува во сон уверени победа во однос на конкуренцијата, и ги третира со ореви симболизира тешкотии во остварувањето на целта. Но среќата ќе ве придружува. Кулинарски производ со сливи ветувања за спиење досадни, иако корисна вежба.

Торта со мастика е во сон книга, треба да се ублажат вашиот апетит и да се задржи на ниско профил. Ова ќе резултира со неочекуваните, строга вашето однесување ќе биде прифатена.

Бери торта може да симболизира различни нешта. Спиење треба да се обрне внимание на бојата на бобинки. Црвени бобинки, на пример, јагоди, малини или цреша, сакам да се предвиди, па дури и еротски авантури. А црна или зелени плодови укажуваат на проблеми.

Торта со овошје сонуваат за успешен брак и бројни потомци. Светли мулти-обоени овошје претставуваат калеидоскоп на впечатоци и добар одмор. Ако сонот што го видов едно парче торта, пријатни изненадувања се загарантирани. Возбудувања, непланиран одмор, изненадувања и состаноци - сето ова ве чека во многу блиска иднина.

Расипан торта значи дека во животот на спиење во блиска иднина нема да има повод за радост и веселба.

Крем бела свадбена торта во сон - негативен знак на тага и очај.

Ако спиењето е веќе на работ на завршување на секој случај, појавата на тортата во сон симболизира успешен исход на случајот и одат по награда за тие работи и напорите што се направени во реалниот живот.

Што соништа имаат торта

Јаде торта во сон - тоа значи да бидат поканети да ја посетите. Младите девојки сон portends нов партнер кој е нежен и срдечен. Разговарате со пријателите, вкусна храна и забава поминување на времето - тоа е она што на сон торта. Убава и високи торта е неочекувана среќа, и нивоа кулинарски производ значи дека ќе се доближи до исполнување на неговиот сон.

Вкусна торта симболизира среќа и уживање на добро заслужена победа на љубовта фронт. Во љубов со една девојка овој сон претскажува признавање на човекот во неговите чувства, пишува во врска со толкувањето на сонот.

Јаде торта во сон - да уживаме во животот. Сепак, појавата на сонот на застоена, без вкус, или дури и расипан торта вели дека забавата може да доведе до сериозни последици ако се злоупотреби.

Чај партија со торта значи неочекуван и пријатен вести. Тоа ќе ви донесе љубовник. Можеби тоа ќе биде декларација на љубовта или бракот предлог. Овој сон portends пријатна атмосфера на семејството одмор да ја посетите дека секогаш ќе бидат поканети.

Што акција се одвива во сон

Купи торта во сон - тогаш купување на предмети што ќе ви донесе радост. Ова може да биде купување или стекнување на друг материјал, како што се зголемување на платите. Ако си ја купил на лекување што се заостанати или контаминирана облека - тоа значи високи трошоци и неразумно трошење. Постои добра можност да се влезе во долг.

Продава торта - тогаш се ослободи од досаден љубовник. Овој сон исто така може да доведат до губење на она што некогаш беше важен, но сега престана да биде корисно и забавно. Се пече торта во сон - е да ги преземат важна и одговорна работа. Тоа ќе бара од вас да се истакне сите сили. Но, како резултат ќе се добие значителен бонуси и да се зголеми преку редовите.

Однесувајте торта привлечен маж - значи да се бараат вниманието на спротивниот пол. Ако се третираат торта, тоа значи дека некој копнее по својата љубов. Сечење на торта - е да се споделат радоста со пријателите. Овој сон може да portend добие својот дел од профитот. Исечете го колачот во квадратни парчиња - така што секој ќе го направи вашиот живот со цел.

Подготви торта - тоа значи дека ќе се чека за радосен грижи за готвење прослави. Можеби тоа е вашата свадба или венчавка на некој роднина или пријател. Подготовка ќе бара многу напор и генијалност, но резултатот ќе биде прекрасен.

Ако сонувате сте биле дадени на торта - тоа значи дека ќе се најде прекрасно изненадување на близок пријател или љубовник. Очекувајте пријатно изненадување. Ако најдете торта случајно - ќе добиете добри вести од некој странец.

Колачи и слатки се симбол на целосно уживање на животот. Страв од проблеми треба да биде само ако торта има горчлив вкус. Ова значи дека среќата ќе резултира со разочарување.

Слатки, колачи и други вкусни нешта кои се појавуваат во нашите соништа, предвидувајќи лесен животот, материјалното богатство и задоволство на љубовта односи.

Изработена од авторите //otebe.info/ сајт

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *