Што да се даде едукатори старател за ДЕНОТ НА СЕБЕ

Автор: | 2018/08/23

Работејќи во градинка - тоа е одговорен и проблематично. Деновите кога постои можност искрено да се заблагодарам на наставници, медицински сестри, психолози и други градинка работници за нивните грижи за вашите деца, не толку многу. Тоа е причината зошто, се прашувам што да им даде на Денот на просветителот, Септември 27, родителите треба да бидат водени не толку многу ветување ", тоа е потребно, затоа што сите се прават", како желба да се молам секој човек кој, ден по ден сите нивни грижи давање на деца.

Како по правило, тоа се чуваат "духовни" дарови: разгледница направени од дете, или комеморативна вазна со гравирање.

Додека разговара што да се даде Денот на едукатори, родители веднаш да се определи насоката на селекција. Како и да е, подарок за Денот на давателот треба да ги исполнуваат барем еден од следниве точки:

 • оригиналноста
 • практичност,
 • врска со професијата,
 • ако веќе сте запознаени со првата година - природата на тутор или дадилка.

Стандарден сет на Денот на Едукатор

Најлесен опција - да им даде на сите цвеќиња на денот на наставниците и дека наставниците не се досадуваат во тивка часа - бонбони. Тоа е особено погоден за оние кои се во градината на првата година, кога и двајцата родители се уште навистина не знам и не знаат доволно за вработените во детските градинки. Ефтин подарок (може да се купи убава букет во рамките на 500 рубли), но незаборавни и живи.

Иако речиси целиот месец септември - доволно време за да одлучи што да се даде ден Едукатор оригиналот. Ако комисијата родител прилично активни, и им даде на скапи подароци не е можно, - може да биде дополнет со цвеќиња сопствени направени или да нареди фото студио во папките-менувањето, fotokonvertami, постери со индивидуални честитки порака .

подигнување и вработените во градинката убави нешта - главно жени, така што секогаш може да даде убаво изненадување : слики, рамки за слики, сапун сетови, и се грижат средства рачно изработени, и така натаму. Дури и ако вметнете конвенционалните рамка за слика за 150 рубли колаж од сите момци во бендот, ние се добие навистина драгоцено нешто.

Подарок не мора да се купи. Важно е, всушност, внимание.

Хелен пишува, едукатор со 10 години искуство:

"Јас би сакал, како едукатор, родителите понудат како подарок за да напишете колективно писмо на благодарност до својот учител со потписите на сите родители на групата и да ја однесете до шефот на личното досие. И тоа како жалба, па се кандидира на главата, и во писмена форма, и поради некоја причина, со добри, позитивни повратни информации срамежлива. Верувај ми, вашиот тутор ќе биде многу убаво. "

Утилитарната пристап до денешен ден Едукатор

Ако родителите се практични и се мисли што да им даде на Денот на просветителот подобро нешто корисно во економијата (особено со оглед на не многу високи плати во предучилишното образование) - тоа може да биде исто така и правото одлуката: целата група може да се здипли на доволно вистинска работа, без разлика дали

 • апарати за домаќинство во опсег 2,500-3,000 рубљи (соковник, фен за коса, храна процесор, кафемат)
 • Поставете сад за печење (ако наставникот сака да се направи) - 500-1000 рубли
 • мала ставка на компјутерска опрема (ако наставникот има компјутер, и без тоа денес да работат во образованието е практично невозможно), на пример, слика печатач ќе ве чини 3.800 рубли, но на наставниците ќе бидат во можност да се печати свој слики на тоа и да се подготви ѕиден весник.

Само не заборавајте дека празникот не е еден наставник, и сите вработени во градинката во врска со вашите деца (дадилки, готвачи, логопед, спортски, глава), - треба да смета на нивната сила и способности. Подарок во овој ден не треба да си дозволи да го победи, туку - само да го изразат чувство на благодарност.

специјалитет денес Едукатор "

Можете да отидете на друг поедноставен начин да се вклучат сите својата креативност, одредување на она што да го претстави на денот на наставникот, така што сите подароци се различни и одговараат на специјализација на секој вработен:

 • едукатор - шик дневник (за снимање на децата бељи, и други корисни работи). Можете да го купите во продавница дизајнер за 500-1000 рубли, и можете да го направите тоа сами - ако една од мајките кои се вклучени во scrapbooking, тогаш сега е време да ги применат своите таленти во пракса: подготви слики книга за деца и смешни детски песни;
 • дадилка - забава оригиналниот часовник (никогаш нема да биде доцна за градината за појадок). За 500 рубли можете да најдете не на вообичаениот будилник, и диктафон - снимање на глас го прави еден од децата во групата, "Кој оди во градинка во утринските часови, тој е мудар", и медицинската сестра ќе биде воодушевен;
 • психолог - топол шал (тоа, исто така, се грижи да имаат деца беше топло на срцето). Овој подарок може да се направи од себе, ако некој од мајки плете;
 • музички лидер - удобен сад за музички цд-а или фото албум (таа имаше толку многу празници готвачи треба да се задржи нивната меморија). Како подарок ќе ве чини 500-1000 рубли.

"Убие две птици со еден камен ..."

Патем, не заборавајте да што да се даде на Денот на просветителот, а може да биде и работите да ви помогне во вашиот работници за работа во градинка постојано си ја почеша главата околу тоа каде да го добие, како да се направи и купување надоместоци за детска настава, да работат . Ако оваа заштита ќе се родителите - ќе бидат во можност да се "убие две птици со еден камен", во корист и нивните бебиња.

Даде, па може песни, интересна методолошката литература, визуелни помагала, рачно изработени . И овој подарок, можете да направите апсолутно сам: Ако некој од родителите работи во рекорден компанија или во библиотека, тогаш вашиот фокус може да биде многу корисно. Вработените во градинка не е навреден ако подарок треба да се дели: нешто значајно, неопходни за градината и за децата класи.

Што е најважно, што да им даде на Ден подарок на просветителот секоја потреба на душата, отколку "преземање од срце." И ако има финансиски проблеми, да дискутираат нив подобро матичниот комитет во отсуство на деца. Деца за време на одмор треба да се разбере дека нему блиско лице ќе ве молам - ова е вистинска радост!

Дали сите Ден подароци Едукатор подеднакво убави? ..

Не треба да се неосновани, решивме да се одржи меѓу квиз:

1. Од една страна - родителите, чија грижа за неколку години е да се изгради односи со детската градина, а понекогаш и им даде подароци;

2. Од друга страна - да се потврди или негира точноста на неговото расудување - со од страна на вработените во градинките.

На прво побара тие да даде незаборавни градинка персонал во нивната професионална ден, вториот - кој му даде овој ден со нив, она што претставува допадна, а што - напротив?

Тоа ќе биде интересно:   повлекува КАКО стомакот за време на менструацијата

Ден Подароци просветителот - родители ја делат искуства:

Наталија, 31 години, мајка на три деца:

- Подароци за Денот на едукатори, ние обично не двоумете се за долго време. Прво, одлуката секогаш зема за прашања како претседател на комисијата родител, и второ, поголемиот дел од денот беа презентирани цвеќиња. Средната ќерка даде уште една група и бонбони. Убава, во Продавници за сувенири кутии. Дури и даде чај картички. Еднократна - чај во собата.

Дијана, 25 години, мајка на едно дете:

- Најзначајните подарок, можеби, беше минатата година. Знаејќи дека во градината сите проблеми на време со постигнувајќи настани и активности со децата, решивме на денот градинка на вработените да им даде на еден подарок - за градинка. И изберете најдобро за нас и по цена на стерео систем. Сметавме дека наставниците, медицински сестри и други не се навредени дека ние не се обрне внимание на секој поединечно. Особено затоа што еден од проблемите е решен.

Владимир, 33 години, татко на едно дете:

- Јас не се сеќавам, чија идеја беше: една од мајките предложи, како и. Но, се сеќавам овој подарок не само на наставниците. Маици се нареди: обичен, едноставен, евтини за соодветни димензии. Но поентата е дека пред оваа жена се исмејуваа текстови во однос на секој вработен - и нареди печатење на текстови на маици. Сепак, како, тоа беше попуст за фактот дека цел е голем. Потоа тој се предаде секој одделно, тоа беше забавно.

Ален, мајка на две деца:

- Се сеќавам како се собраа во собата назад, и стариот, дека никој не знае, залепени разнобојни пликови, кои потоа се инвестирани во фотографии одеднаш, тајно, во ритамот на пристигнувања-заминувања со деца. Изненадување успех.

Ден на подароци едукатор - се сеќаваме на вработените во предучилишните установи:

Ана Фјодоровна, музички директор:

- Јас само го даде цвеќе, и секогаш ми беше многу убаво. Друг даде разгледница со топли зборови. Но, ако тоа беа дадени нешто друго, јас би да биде така. Главната работа - внимание.

Надежда, едукатор со многу години:

- А во собата на чаши, порцелан чаши, стомна, плетен вазна ... Она што не му се допадна? Откако донирани, на пример, на панелот, или некои внатрешни сувенири, Ситните орнаменти. Се чини да биде една убава работа, за да се скрие од очите, тоа е тажно, и се откажам или место да одам, бидејќи внатрешноста на куќата е сосема завршена. Некои сувенири во крајот, а потоа не се сеќавам кој го даде. Козметика, исто така ... Јас презентираше сет не дојде, а и воопшто, кога се претставени со шминка, со чувство дека малку ја потценувајте едукатор како личност. Тој го стори, а и самиот да биде во можност да изберете што му одговара. Она што ние се допадна? Цвет во тенџере - долго време да се молам и одамна е споменот на одмор. Друг даде готвачот, енциклопедија, што е многу пријатен. Добиваат скапи подароци не би сакале: да се чувствувам многу непријатно, како принуден да нешто за виновен.

Ирина Л., наставник, логопед:

- Се сеќавам кога бев на почетокот на својата работа, родителите на учениците презентирани саксии. Јас не разбирам: дома, тие ми ги даде мене, или јас треба да ги остави во групата? Тоа беше малку непријатно и малку непријатно поради тоа. Се сеќавам на професионален празник, кога се претставени со свои раце го направија албум за слики, многу убава, која вклучува првата слика - ученици ми. Тоа е одлично! Сепак, некако презентирани ѕиден часовник - тие не се веќе два дена да се оди. Таков е случајот.

Марина Vyacheslavovna, шеф на градинка:

- Се сеќавам на една убава вазна за цвеќиња, книги, чоколадо. Сите подароци се запамети. И мислам дека професионалните одмор Повеќе не е важно да го даде, и дека во овој случај се каже. Како што е поврзано со цвеќиња: се чувствува дека луѓето ве почитуваат. Друга пријатно слатки подароци, овошје ... Но, скапи подароци се сметаат за несоодветни. Ако наставникот не падна "преку кат", тој ќе биде во неволја, мислам дека такво нешто како печат, микробранова, кожена чанта, итн Да се ​​соберат голем износ и да побара од наставникот што да му даде, мислам филистерство.

Автор - Олга Pogudo.

______________

Магазин за наставниците и грижливи родители - "Градинка» (detsad-shop.ru) Опремување на детски градинки со играчки и дидактички материјали. Цените се ниски, производите на руски продуценти!

спонзорирани линкови

.

hear.comGerman слушни помагала ќе го промени вашето lifehear.com

ХОББ | Спонзорирани ListingsSee ХОББ третмани кои луѓето само може да биде Изнаоѓање AboutCOPD | спонзорирана огласи

BridesBlushBoat имиња толку смешно Ќе Cry LaughingBridesBlush

Терапија Joker51 ѕвезди кои починаа, а никој не рече AnythingTherapy Џокер

EverQuote осигурување QuotesMountain View, Калифорнија: Оваа мала, непознато компанија е Нарушувањето A $ 200 милијарди IndustryEverQuote осигурување Цитати

PeopleWhizLocate Секој со внесување на име (Значи Addicting) PeopleWhiz

Што да се даде едукатори и медицински сестри во градинка - Градинка

Денот на учителот, кога денот едукатор во 2015 година, учител честитки, подарок едукатори, подароци за Денот на наставникот

"Ден едукатор и сите вработени на децата од предучилишна" е основана по иницијатива на голем број на национално ниво педагошки публикации (весници "Градинка на сите страни", "Предучилишно образование", на списанието "обрач") 27 септември 2004 година. Тој беше поддржан од страна на повеќето од главните автори на предучилишни програми, наставниците во градинките и многу родители. Значи едукатори и сестри доби својот одмор и празник, се разбира, да им даде подароци!

Дискутираме за она што точно е присутен и на ден на учителот Септември 27, родителите веднаш да се определи насоката на селекција. Подарок работник предучилишна установа може да биде или во оригинал или практично, или во врска со професијата. Но, во секој случај, да се избере достоен подарок за вашиот учител и дадилката во градинка, потребно е да се размислува за тоа, "се претвори добро" и фантазија.

Најлесен, но, ќе видите, не е оригиналната верзија - цвеќиња и бонбони за нивната професионална одмор на наставниците не се досадуваат во тивка часа. Подарок ефтин, разновиден и многу убаво!

Ова е одличен начин да им честитам на наставниците и бејбиситерка ако неодамна беше формирана вашиот градинка група, а вие не ги знаат своите вкусови и преференции.

Јас би сакал да се покаже оригиналност - наместо слатки рака едукатор постер со персонализирани честитки порака . Кај родителите секако дека постојат и оние кои се запознаени со компјутер дизајн барем на ниво на аматерски и печатење може да се нарача поевтино во било која слика продавница.

Други опции симпатична и ефтин подароци - сликарството , рамка за слика или сет на рачно изработени сапун . Редок жена, а во градинките да работат претежно жени, нема да биде среќен како подарок. Ако вметнете конвенционалните рамка за слика за 150 рубли колаж од фотографии на сите момци во бендот , ние се добие навистина вредни, незаборавни нешто што се крие во плакарот само не се подигне рака.

Ако поголемиот дел од родителите во групата - луѓе практични, може да се фрли сето заедно и да купат исплатлива работа до дома : соковник, фен за коса, храна процесор, кафемат или збир на печење калапи.

Таа може да дојде како подарок и нешто на компјутерската технологија , како што се фото печатар. Чини дека не е толку евтин како фото рамка и колаж, но наставникот ќе биде во можност да печатите на него, не само своите лични слики, но сликите на децата во вашата група.

Тоа ќе биде интересно:   Што да се зголеми КОВЧЕГ

За мал износ (до илјади) Можете да ги купите будилник со диктафон . Снимање на гласање за него некој од децата, trolling смешна песна, и наставникот и медицинската сестра е малку веројатно да некогаш заборавам овој трогателен момент од нивниот работен век.

Денот на учителот, кога денот едукатор во 2015 година, учител честитки, подарок едукатори, подароци за Денот на наставникот

Друга варијанта на оригиналниот подарок и медицинска сестра и старател може да стане убава кошница на вино, украсен со цвеќиња. Тоа може да биде уредно се стават различни пријатни работи: чоколадо, бања соли, исто рачно изработен сапун, на кратко, значи дека не се толку поединецот како е за нега на кожата, а со кои е невозможно да се направи грешка.

Ноќта светло за релаксација (каде што е мулти-обоени топки од восок полека се фенси форми), светилка водопад или арома ламба ќе им даде на вашиот старател шанса да се релаксираат дома и лесно да се справи со било стрес.

Ако веќе сте се развива пријателски односи со наставник, може да ја задоволи подарок кој ќе бидат претставени со колега или добар пријател: сертификат во шминка салон, убава ковчег со различни уреди за складирање на накит ќе го воодушеви млада жена. Но, колку повеќе искусен воспитувач како подарок, можете да изберете карирани , tippet, или пријатна троседот перница .

Термин на донатори и хероите од прилика. Што прават родителите и старателите за подароци на професионална одмор?

Дали да се даваат пари за учител? Многу родители сметаат дека е полесно да им даде пари едукатор, отколку да се борат и да се избере дека тој го купил она што тој сака. Сепак, не секој наставник ќе бидат среќни да имаат таков подарок, згора на тоа, во некои градинки стимулации персонал монетарната им се забранува на сите, тоа може да се наведени во договорот. Тоа треба да се консултира со други родители и да дознаете како прифатлива како подароци наставниците во вашиот градинка, а дури потоа да се донесе конечна одлука.

Автор: Наталија Nashtalova

Фотографии од бесплатни извори

Ние им даде нормално сертификат + букет tsvetov.Po 200 рубли по лице 4 пати годишно: на претходно работник, Нова Година, 8 март, и ние ќе забрани дена rozhdeniya.Esli даваат подароци, мислам дека сепак ќе им даде, ние сме големи учители и С.Н. тие се уште смешно, и навистина сакаат да го ослободи на нашите деца нема да ushli.Mozhet нашата благодарност барем во форма на подароци малку задоцнување MamaChudnyhKarapuzov

Бонбони / чај чини 300 рубли - вашата великодушност како родител е едноставно неверојатно (стандардна група во градината 20 луѓе, што е колку што е 15 рубли сте подготвени да потрошат) ... погоди вкусно доста тешко (и тоа, исто така, како што се зема во предвид при изборот на подарок), јас јас навистина не се каже дека бонбони и чај - тоа е дар само за да имаат изостанал зад себе. Особено корисни како подарок во случај лицето не јаде слатки (на пример, за медицински причини, се разбира, вие не ќе го извести некој), или не пијат чај (не како) во целина.

Испрати подарок што ќе го направи убаво лице, но колку би било убаво да се добиваат несакани подароци?

И вредноста на дар - во секој случај овој изговор, зависи од тоа колку вие како родители ја оценува работата на луѓето кои се вклучени во вашите деца и кои ви даваат можност за решавање на нивните проблеми и да се направи dengi.Eto на својата совест.

Јас секогаш непријатно изненаден дека во нашата градина само одмор PTA великодушно дарува на собраните пари од родителите директорка и е ограничен само на бонбони едукатори Ng (присутните никогаш не даде ништо), но секој ден е на наставниците и медицинските сестри се хранат, си го брише газот и носна, одеше, се предава, образовани нивните detey.Kak нешто не е во право ... ... не?

Додава по 5 минути 11 секунди:

MamaChudnyhKarapuzov

Плата вилушка 10-25 tysyach.U vospitateley.U помлад кадар до 15.000 (не секој градина) .Тоа судејќи според слободни работни места на NGSe. Дали мислите дека тоа е многу? Девојки, а кога тоа е подобро да го честитам?

Петок или понеделник? Па тука сме во градината беше прашањето што да се даде.

Оние родители кои се породи. Комитетот и истовремено работници d / c понуда инсистираат на подарок на пари. На сума од околу 2000 секој и сестрата.

Како обичните родители кои одат во група, па се чини дека да се биде најдобар подарок добар чај, кафе или чоколадо, како што се рачно изработени како опција

На училиште, наставникот секогаш донираат, само подароци, сумата не повеќе од 2 илјади не беше.

И од начинот на градини се сега тутори со соодветно образование и добро платена категорија се зголеми Наташа

Главата не е забрането да даваат подароци? Наташа

според овој член, кога тоа е скапи подароци (за себе gos.sluzhbe, знам), но ако тоа е кутија чоколади или пакет на чај, таа се третира како подарок

и покрај тоа што го правите во врска со ова е полесно да не се мачи со подароци, дојде да ја плати цената за градината all inclusive? или исто како и секаде на друго место се плати?

Додава по 14 минути 5 секунди:

Девојки одмор во неделата, и кога е подобро да им честитам? Петок или понеделник? и ние имаме состанок во градините забрането да даваат подароци на наставниците. ако ние не ги сакаме во согласност со член сума Nochka

Сите луѓе се различни ... имавме учител y, која predprinimatel..ona сопруг и рече дека ако не и за сопругот на нозете испружени со плата ... начинот на кој таа не даде пари, дури и не се обиде ... исто така otdarivalis бонбони ... и нашите присутните ништо не се даде, иако имало и девојки кои немаат ништо да се плати за домување, но, исто така, да се хранат бебето ... .А ден личен тутор родители никогаш не даде ... не прифаќаат како нешто ... .Само на Њујорк.

Децата може да даде слика или песна, а возрасните на овој прашање може да се пристапи од страна на возрасни? Не? OlesyaVova

и чув преглед од устата на коњот, не ми се допаѓа наставниците, кога се даваат пари, како вид на срам дека го прифаќам за сиромашните (добро, јас бев само со свои зборови, но суштината е иста) Ако навистина сакаме да се направи подарок за наставниците и медицинската сестра (и обично помладите родители персоналот не сметаат дека е неопходно да се даде нешто за време на празниците) skinte 500 рубли (не се скрши едноставно се обидуваме) и да им даде на луѓето пари (тие имаат толку смешно плати тие пари - на најитните моментов), наставниците ќе од 4000, сестрата 2 .Тие самите ќе купат она што ви треба и ќе биде многу среќен ОК. Тоа е подобро да се даде кафе или чај, слатки се сите што го виделе никој. Рака крем е одлична идеја, особено за медицинските сестри ако вашето дете е премногу млад за да научат големиот просветител за песната ден - тоа не е важно. Нека заборавиле како мал! Главната работа - не од големината на песната, и вниманието што го покаже на вашите едукатор.

Ние зедов кратка песна (има дури четиристишија) кои се совршени за деца.

Песни за деца на Денот на наставникот

Тоа ќе биде интересно:   ШТО Zhorik Revazova со рака

burya, ви благодарам за вашата temku, беше многу корисна, нашите драги наставниците беа задоволни честитки Alyona

Ова твое? Јас ја најдов во огромно Yandex, ми се допадна тоа, толку повеќе сакав наставникот остана во јасли, отиде денес да ја честитам, детето не сака да му ја даде сите подароци О, и мојата песна е во изборот на песни за наставниците во градинките! Па, што го направија таква тема, а потоа кога помладите отиде во градинка, јас прв пат дознав за Денот на наставникот, соодветни стихови не може да се најде, имаше најмногу да пишувам за нашите Раиса.

Јас ќе бидам задоволен ако Sibmama укажуваат авторство - E.Chernyh

Еве, дури и се најде неговата порака на старата тема: //forum.sibmama.ru/viewtopic.php?p=6801795#6801795

На денот на наставникот би сакал да се заблагодарам на нашиот втор "мајка" и му ја даде бонбони букет. Толку слатка сувенири сега станаа екстремно популарни, покрај тоа, тие се многу убави. Јас сум многу љубител на везана, и со задоволство се направи еден куп на нашите едукатор. Ако порано во детските градинки се третираат како научни иновации, сега тоа е истите убавини, како и топла вода од чешма. Односно се намали и степенот на почитување на вработените на предучилишно образование, а со најголем интерес во детскиот свет.

Но, предучилишни специјални работници (во најдобра смисла на зборот) луѓе. Тоа се луѓе, ние, обичните возрасни не е секогаш јасна: со окото на децата во образовниот процес ... често на ниво на перцепција на светот, тие се многу поблиску до децата отколку на возрасните ...

27 септември - Ден на едукатор и сите вработени на децата од предучилишна

Се разбира, на одмор сакате да се претстават на медицинската сестра едукатор и букет. Светол, празнично, необични, тој ќе ве молам оние кои секој ден се грижи за вашите деца.

Овој букет може да се нарача од страна на професионални florists, и може да се обидете да го направите сами! Нашиот господар класа со пресврт базирана фото-упатства ќе ви помогне со тоа.

Букет ден едукатор

Дали старателите и медицински сестри имаат свој празник - 27 Септември, Денот на просветни работници предучилишна возраст. И во рамките на прославата, се разбира, да им даде подароци!

Ако вашето дете е доволно за да се научат песна и нацрта слика за вашите омилени наставниците, родителите треба да пресече главата, отколку да се молам почитуван учител. Еве неколку интересни идеи за оние кои се во потрага по подарок на вработените во градинка!

Што да се даде на учител и дадилката во градинка

27-ми септември не заборавајте да им честитам на наставниците, медицинските сестри и сите работници на предучилишните установи, бидејќи тоа е нивната професионална одмор!

Ако мајсторот песната со вашето дете за учителка во градинка или да го преработи уште еднаш во една убава картичка - тоа ќе биде прекрасен и многу допирање подарок.

Стихови за Денот на учителка во градинка

Додаде 32 минута, 23 секунди:

Занаети за наставниците

Овој прекрасен господар класа ние се стави на вашите деца им го честита на 8 март едукатори прекрасен занаети. Ако не успеа да го направи тоа во пролет, сега тоа е само на место, бидејќи во саботата на сите наставници во земјата професионална одмор!

Ако веќе сте направиле овие прекрасни лалиња - само малку да се изменат Апликација шема. Нови бои - нов букет!

Букет за старател

Па добро, тоа е потребно, тоа е, исто така, во нашата Vasilevsky беше ден едукатор и предучилишна работници, кој се слави на 27 септември, 2013 година ќе биде многу посебно - годишнината. Впрочем, тоа беше точно 150 години од 27 Септември 1863 година во Санкт Петербург се отвори првиот руски градинка!

Ајде да погледнеме пред 150 години, ќе го посетиме во првата детска градинка.

150 години од првиот руски градинка 27 Септември - Денот на едукатор и сите вработени на предучилишна возраст. За разлика од други професионални празници, оваа точка е не само претставниците на наставниот кадар од градинките, но поголемиот дел од земјата: мајки и татковци, баби и дедовци, конечно - се деца брзаат да им честитам драги, сакана, се грижат и внимателен наставници, медицински сестри, готвачи , логопеди, психолози, спортисти и muzrabotnikov ... сите кои помогнаа да се подигне, да се образува, ги учат децата додека нивните родители се на работа, секој кој ја негува и нивните миленици.

И ако не се најде достоен зборови за експресивен Честитки - можете да го користите избор на песни кои ние сме собрани за вас! Едноставен четиристишија zauchat дури ученици градинка, а вие може да се напише една песна во една убава честитка.

Песни за наставниците во градинките

Што да се даде наставникот? - Што да се присутни на 8 учител ...

Корисникот Woman.ru сајт разбира и прифаќа дека тој е единствено одговорна за сите материјали делумно или во целост го објавува преку Woman.ru услуга.

Корисникот Woman.ru сајт гарантира дека поставување на материјалот пред тоа не се повредуваат правата на трети страни (вклучувајќи, но не ограничувајќи се на авторските права), без оглед на нивната чест и достоинство.

Корисникот Woman.ru сајт, испраќање на материјали, со што се заинтересирани за објавување на нив на сајт и се согласува со нивната понатамошна примена, изменето Woman.ru сајт.

Користење и изведба на печатени материјали woman.ru сајт е можно само со активен линк кон ресурсот.

Користењето на фотографиите е дозволено само со писмена согласност од администрацијата на сајтот.

Поставување на објекти за интелектуална сопственост (слики, видео, литературни дела, трговски марки, итн)

Онлајн woman.ru дозволено само на лицата кои ги имаат сите потребни права за оваа сместување.

Мрежа издание «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Потврда за регистрација на медиумите EL №FS77-65950, издадени од страна на Федералната служба за надзор на комуникации,

Информатички технологии и масовни комуникации (Roskomnadzor) јуни 10, 2016. 16+

Основач: Друштвото со ограничена одговорност "Виктор Shkulev Херст издавачка дејност"

Контактирајте со редакцијата на податоци за државните органи (вклучувајќи, на Roskomnadzor):

-mail една e: [email protected]

Телефон: +7 (495) 633-5-633

Корисникот Woman.ru сајт разбира и прифаќа дека тој е единствено одговорна за сите материјали делумно или во целост го објавува преку Woman.ru услуга.

Корисникот Woman.ru сајт гарантира дека поставување на материјалот пред тоа не се повредуваат правата на трети страни (вклучувајќи, но не ограничувајќи се на авторските права), без оглед на нивната чест и достоинство.

Корисникот Woman.ru сајт, испраќање на материјали, со што се заинтересирани за објавување на нив на сајт и се согласува со нивната понатамошна примена, изменето Woman.ru сајт.

Користење и изведба на печатени материјали woman.ru сајт е можно само со активен линк кон ресурсот.

Користењето на фотографиите е дозволено само со писмена согласност од администрацијата на сајтот.

Поставување на објекти за интелектуална сопственост (слики, видео, литературни дела, трговски марки, итн)

Онлајн woman.ru дозволено само на лицата кои ги имаат сите потребни права за оваа сместување.

Мрежа издание «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Потврда за регистрација на медиумите EL №FS77-65950, издадени од страна на Федералната служба за надзор на комуникации,

Информатички технологии и масовни комуникации (Roskomnadzor) јуни 10, 2016. 16+

Основач: Друштвото со ограничена одговорност "Виктор Shkulev Херст издавачка дејност"

Контактирајте со редакцијата на податоци за државните органи (вклучувајќи, на Roskomnadzor):

-mail една e: [email protected]

Телефон: +7 (495) 633-5-633

13 идеи за подароци kindergartener роденденски подарок

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *